sveika.lt
Sveikata

Batų džiovintuvai – pirmoji pagalba šlapiems batams

Šaltasis metų sezonas kartu su savimi atsineša įvairius negalavimus, vis dažniau vargina varvanti nosis, intensyvus kosulys ar gerklės perštėjimas. Stengdamiesi išvengti šių nemalonių simptomų griebiamės įvairiausių atsargos priemonių – močiutės megztos kepurės, pirštinės, šimtas sluoksnių drabužių. Visi būtiniausi atributai, tačiau dažnai pamirštame ir tinkamą kojų priežiūrą, juk būtent drėgna avalynė – vienas žingsnis iki ligos. Visgi, šios juodžiausios dienos jau užmarštyje, nes išspręsti šlapių batų problemą padės elektriniai batų džiovintuvai.

Avalynės džiovintuvai dažniausiai būna dviejų tipų – kaitinimo elementai, specialiai įdedami į batus, arba džiovintuvai, skirti avalynei užmauti. Jų atliekama pagrindinė funkcija, iš esmės, ta pati – taupydamas energiją ir nepažeisdamas medžiagos, prietaisas efektyviai pašalina drėgmę ir nepageidaujamus kvapus iš avalynės. Vėlgi, galimų pasirinkimų rinkoje yra pakankamai nemažai – vieni iš jų paprasti, maži, kiti dideli bei funkcionalūs. Kaip išsirinkti? Ko Jums reikia iš tikrųjų? Pateikiame kelis paprastus patarimus, į ką atkreipti dėmesį perkant naują batų džiovintuvą.

Praktiškas džiovinimas

Jeigu nemėgstate pasivaikščiojimų darganotais rudens vakarais, vos kartą per metus slidinėjate ar mėgaujatės kitais žiemos malonumais, tuomet rekomenduojame pasirinkti paprasčiausią, bet lygiai tiek pat veiksmingą batų džiovintuvą su kaitinimo elementais. Šie batų džiovintuvai neturi papildomai įdiegtų sterilizacijos funkcijų, tačiau efektyviai skleidžia šilumą, kuri džiovina bato vidų. Dauguma jaudinasi, kad karštis paveiks medžiagą, tačiau galime nuraminti – prietaisas įkaista iki tam tikros temperatūros (neviršija 60 °C), nepakenkdamas avalynei. Nesikandžiojanti kaina, paprastas dizainas ir garantuota sausų batų pora.

Moderni oro pūtimo sistema

Norite braidyti per pusnis ar vykti į poledinę žūklę? Ruošiatės slidinėti? Tačiau apavas vis dar džiūsta po paskutinės išvykos? Rekomenduojame įsigyti džiovintuvą su modernia oro pūtimo sistema, kuri vykdo greitesnę oro cirkuliaciją tarp šlapio bato vidaus ir jo išorės. Papildomai džiovintuvuose įrengti du elektriniai ventiliatoriai garantuoja trumpesnį bei efektyvesnį visų tipų avalinės sausinimo procesą, o integruota apsauga nuo perkaitimo užtikrina, jog prietaisas negadins avalynės taip kaip džiovinimas ant radiatoriaus.

UV šviesos diodai

Tam tikri batų džiovintuvų modeliai su kaitinimo elementais, turi įtaisytus UV šviesos diodus, kurie kartu su šiltu oru efektyviai šalina susidariusias bakterijas, sukeliančias nemalonius kvapus. Skleidžiama trumpųjų bangų ultravioletinė spinduliuotė neutralizuoja grybelius bei kitus organizmus, ir apsaugo nuo jų dauginimosi. Itin novatoriškas prietaisas palengvins avalynės priežiūrą visai šeimai, nes unikalus dizainas tinka pirštinių, šalmų, kepurių ir kojinių priežiūrai. Be to, dėl kompaktiškų prietaiso matmenų juo galėsite naudotis namuose, viešbutyje ar kelionės metu.

Sterilizavimas ozonu

Jeigu neužtenka UV šviesos ir norite būti tikri, jog batai yra visiškai dezinfekuoti, galite įsigyti pastatomus džiovintuvus, kuriuose yra papildomai įrengta sterilizavimo ozonu sistema. Moderni technologija ypatingai gerai dezinfekuoja, suardo kenksmingų mikroorganizmų membranas, pašalina blogo kvapo šaltinį, nepakenkdama batų medžiagai. Šie inovatyvūs prietaisai yra kur kas didesni už džiovintuvus su kaitinimo elementais, tačiau išdžiovins ne tik slidinėjimo batus, bet pašalins drėgmę ir iš bet kokio kito apavo – turistinių, sportinių, lauko ar žieminių batų. Tiesiog padžiaukite sudrėkusius batus ant džiovintuvo ir jau po mėgstamos televizijos laidos žygiuokite pas draugus.

Dažnai nesusimąstome, kad džiovindami batus ant radiatoriaus, galime pakenkti jų kokybei – avalynė praranda formą, pradeda riestis į viršų, sausėti bei skilinėti. Daugiau nei kartą tiesioginio karščio gavę batai niekada neatrodys lyg nauji, o neretai jie nespėja išdžiūti net per naktį. Ką jau kalbėti apie riziką užsikrėsti pėdų grybeliu, juk drėgnas, šiltas ir tamsus bato vidus yra ideali terpė bakterijoms ir pelėsiui daugintis. Taigi, naudodamiesi kokybišku batų džiovintuvu užtikrinsite ilgą avalynės tarnavimo laiką, užkirsite kelią grybelinėms infekcijoms bei atsikratysite nemalonaus kvapo.

KMI skaičiuotuvas