sveika.lt
Grožis

Kokios gudrybės padeda kvepalų aromatui išlikti ilgiau?

Kokios gudrybės padeda kvepalų aromatui išlikti ilgiau

llgai išliekantis kvapas – svarbiausias kriterijus renkantis nišinius kvepalus. Įdomu, kas lemia kvepalų patvarumą ir kodėl vieni kvepalai ant odos išsilaiko trumpiau, o kiti ilgiau? Svarbiausia atsiminti, kad pagrindinis kvepalų patvarumas priklauso nuo jų rūšies, taip pat nuo jų gamybai naudojamų ingredientų ir stiprinančių bei fiksuojančių medžiagų kokybės.

Kiekvieni kvepalai reaguoja su oda. Kiekvienas žmogus yra skirtingas – skiriasi jų pH ar drėgmės lygis, todėl vienas žmogus gali skleisti tų pačių kvepalų užpurkštų ant odos stiprų kvapą, o kitas gali pastebėti tik subtilų kvapą. Tačiau yra būdų, kaip padaryti, kad pavyzdžiui Black Afgano kvepalai ir visi kiti ant odos išsilaikytų intensyviau ir daug ilgiau. Žemiau pateikiame kelis efektyviausius patarimus, kurie padės, kad kvepalai išliktų ilgiau.

  • Purkšdami kvepalus venkite purkšti ant vienos vietos. Verčiau purkškite juos į skirtingas kūno vietas, kad kvapas sklistų tolygiai. Užtepę „pulsuojančias vietas“, pvz., riešus, kaklą ir sritį už ausų, kvapas bus intensyvesnis, o tai taip pat padės prailginti jūsų kvepalų patvarumą.
  • Įsitikinkite, kad jūsų oda yra tinkamai drėkinama. Kuo oda sausesnė, tuo labiau ji sugers kvepalus ir jų kvapas bus kur kas mažiau juntamas. Kvepalai ant sudrėkintos ir pamaitintos odos išsilaiko kur kas ilgiau, todėl verta atkreipti dėmesį, ar užtepta vieta nėra sausa.
  • Kvepalų purškimas ant drabužių. Tarp patarimų, kaip prailginti kvepalų ilgaamžiškumą, neabejotinai teko rasti pasiūlymų, kaip juos tepti ant drabužių ir plaukų. Tiesa, tiek audiniai, tiek mūsų plaukai kvapą išlaiko ilgiau nei mūsų oda, tačiau šių metodų nerekomenduojame. Kalbant apie kvepalų tepimą ant drabužių, atminkite, kad nišiniai kvepalai, kuriuose yra didelė aliejaus koncentracija, o ypač kvepalų ekstraktai, ant audinių gali palikti sunkiai pašalinamas dėmes. Jei norime, kad mūsų apranga švelniai kvepėtų mūsų kvepalais, geriau į orą papurkšti kvapo dulksną, kurios dėka aromatas švelniai nusės ant audinio ir bus sumažinta dėmių rizika.
  • Tinkamas kvepalų laikymas. Nepamirškite, kad kvepalai nemėgsta pernelyg intensyvios šviesos, drėgmės ir kintančios temperatūros, todėl laikyti juos vonioje ar ant tualetinio staliuko saulės šviesoje nėra geriausia idėja. Dėl to jie gali greičiau oksiduotis ir dėl to pakeisti spalvą, intensyvumą ir net kvapą.

KMI skaičiuotuvas