sveika.lt
Sveikata

Patarimai: kaip pasirinkti tinkamas svarstykles?

Būtų sunku surasti moterį ar vyrą, kuriam būtų nesvarbus jo svoris, kūno formos. Ypatingai, kai sporto ir sveikos mitybos populiarumas taip sparčiai auga. Pilni sporto klubai – vienas iš įrodymų jog sportas didžiajai daliai žmonių yra tikrai svarbus. Tačiau šį kartą, pakalbėkime ne apie sveiką gyvenseną, o svarstykles, kurios yra reikalingos sporto ir sveikos mitybos rezultatams matuoti. Taigi, kokios svarstykles naudoti? Ir kuo skiriasi elektroninės nuo mechaninių?

Elektroninės ar mechaninės svarstyklės?

Kalbant apie mechanines svarstykles, daugumą jos traukia paprastumu bei gera kaina. Jomis naudotis lengva net ir mažiesiems. Tačiau vienas didžiausias jų trūkumas – tikslūs duomenys. Jeigu lygintume su elektroninėmis svarstyklėmis, mechaninės nepateikia tokių tikslių duomenų. Dažniausiai svorį jos parodo su paklaida. Taip pat, priklauso nuo gamintojo, bet dažniausiu atveju mechaninės svarstyklės nerodo KMI, neišsaugo informacijos apie naudotoją taip kaip tai daro elektroninės. Žinoma, kuo daugiau skirtingų galimybių turi svarstyklės, tuo brangesnės jos yra. Taigi, spręsti jums. Ar norite tiesiog žinoti savo svorį, ar norite matyti KMI, riebalų, vandens kiekį bei kitus duomenis. Nuo jūsų norų, svarstyklių galimybių ir priklausys jų kaina.

Svarstyklių ekranas

Svarstyklių ekranas tradicinėse svarstyklėse dažniausiai nieko neišsiskiria. Pasižymi įprastiniu dizainu. Priklausomai nuo gamintojo, kai kuriose paprasto dizaino svarstyklėse netgi sunku įžiūrėti savo svorį. O pasilenkus prie ekrano arčiau, svoris išsikreipia. Dėl šios priežasties, dabar labai išpopuliarėjo elektroninės svarstyklės su šviečiančiais ekranais. Jomis naudojantis savo svorį galėsite matyti netgi sveriantis tamsoje. Dar viena naujovė – svorį garsu pranešančios svarstyklės. Taigi, dabar savo svorį galima ne tik pamatyti, bet ir išgirsti.

Papildomos svarstyklių funkcijos

Tradicinės svarstyklės turi tik vieną funkciją – sverti. Šiuo atveju, elektroninės, dar kitaip skaitmeninės, svarstyklės gali ne tik sverti, bet ir matuoti kūno indeksą, išsaugoti duomenis, nustatyti riebalų ar vandens procentą kaip kad minėjome anksčiau. Ir nors kiekviena funkcija reiškia didesnę kainą, išmaniosios svarstyklės yra verstos kiekvieno cento. Ypatingai, jeigu turite sveikatos problemų. Visos papildomos funkcijos veikia kaip pagalba, padedanti žinoti, kokia yra jūsų kūno, sveikatos būklė. Naudodamiesi elektroninėmis svarstyklėmis jūs žinosite, ar turite per daug riebalų, susikaupusio vandens ir t.t.

KMI skaičiuotuvas