sveika.lt
Sveikata

Vibratoriai – ne tik malonumui, bet ir sveikatai

Vibratoriai šiandien – viena iš dažniausiai naudojamų sekso prekių. Jų įsigyti galima tiek specializuotuose fiziniuose intymių prekių salonuose, tiek internetinėse parduotuvėse. Nors visi žino, kam skirta ši priemonė, apie jos teikiamą naudą lytinei sveikatai kalbama nedaug. Pateikiame trumpą vibratoriaus istoriją ir plačiau kalbame apie tai, kodėl svarbu užtikrinti seksualinį pasitenkinimą.

Vaistas nuo isterijos

Šiandien kiekvienas vibratorių žino kaip intensyvesniam malonumui ir stipresniam susijaudinimui patirti skirtą priemonę. Frazė „vibratoriai internetu“ internetinės paieškos sistemose yra viena iš dažniausių. Tačiau pirminė vibratoriaus paskirtis buvo visiškai ne tokia, kokią žinome šiandien.

Pirmąjį vibratorių išrado gydytojai. Tai įvyko XIX amžiuje. Ši priemonė buvo taikoma isterija sergančioms moterims gydyti. Tuo metu manyta, kad isterija moterims išsivysto dėl kelių skirtingų priežasčių, tokių kaip padidėjęs irzlumas, nerimas, nemiga, seksualinis nepasitenkinimas arba sekso trūkumas. Šie simptomai vargino beveik kiekvieną moterį. To meto gydytojai isterijos ir su šia liga susijusių simptomų gydymui taikė dubens masažą. Iki tol, kol šiam tikslui pradėti naudoti vibratoriai, masažas buvo atliekamas rankomis.

Pirmasis vibratorius vadintas manipuliatoriumi. Tai buvo gremėzdiško dizaino elektromechaninis, garais varomas, vibruojantis medicininės paskirties instrumentas. Tik vėliau atsirado panašių į šiuolaikinius, varomų baterijomis. Šiandien šie prietaisai išsiskiria minimalistiniu dizainu, mažu dydžiu. Vibratoriai internetu užsakomi vis dažniau – jie telpa į kompaktišką dėžutę, neužimančią daug vietos rankinėje.

Kokia vibratoriaus nauda sveikatai šiandien?

Pirmiausia vertėtų akcentuoti, kad daug įtakos fiziologinei ir psichologinei žmogaus savijautai turi jo seksualinis  aktyvumas. Jis tiesiogiaoi susijęs su hormonų ir nervų sistemos veikla. Ilgainiui silpnu lytiniu aktyvumu pasižyminčios moterys gali pradėti jaustis nepatrauklios, sumažėja jų pasitikėjimas savimi, savivertė. Vėliau sugrįžti prie seksualinio gyvenimo gali būti gerokai sudėtingiau.

Šiuo atveju specialistų rekomenduojami vibratoriai gali būti naudingi ne tik santykiaujant su partneriu, bet ir siekiant patenkinti individualų seksualinį poreikį. Tad vibratoriai internetu turėtų sudominti daugelį. Kiekvienas sveikas žmogus turėtų nepamiršti, kad lytinio pasitenkinimo poreikis yra normalus dalykas ir jo nereikėtų ignoruoti. Tinkamas vibratorius gali padėti išvengti rimtesnių ne tik fiziologinių, bet ir psichologinių problemų.

Kokį išsirinkti pirmąjį?

Dabartinė vibratorių pasiūla – ypatingai didelė, todėl išsirinkti vieną vienintelį gali būti sudėtinga. Tad pirmiausiai papasakosime apie asortimentą: nuo klasikinių iki klitorio, G taško stimuliacijai skirtų vibratorių.

  • Klasikiniai vibratoriai

Tai – paprasto dizaino, anatominę penio formą atitinkantis vibruojantis sekso žaisliukas. Jie gali skirtis paviršiaus ypatybėmis. Pagrindinė klasikinių vibratorių funkcija – vaginalinių erogeninių taškų stimuliavimas. Jų naudojimas paprastas. Šio tipo vibratoriai internetu paprastai kainuoja mažiau nei perkant specializuotose fiziniuose sekso prekių salonuose.

  • G taškui stimuliuoti skirti vibratoriai

Jie panašūs į klasikinį vibratorių. Tačiau tokios priemonės sukurtos intensyviausiai stimuliuoti G taškui. Šie vibratoriai turi užlenktą galiuką, kuris ir skirtas paslaptingajai zonai pasiekti. Be to, kartu jie gali stimuliuoti ir klitorį, taip suteikdami dar intensyvesnių pojūčių, kurių kartais nepajuntama net ir santykiaujant su partneriu. Dėl šios priežasties vibratoriai rekomenduojami kaip pagalbinė priemonė norint pasiekti orgazmą sekso metu.

  • Klitorio stimuliacijai skirti vibratoriai

Toms, kurios orgazmą pasiekti gali tik tuomet, kai stimuliuojamas ir klitoris, siūlomas būtent šis variantas. Tai – švelnus masažas, kurio teikiamas malonumas priklauso nuo vibracijų intensyvumo. Šiuo atveju priemonės dydis neturi didelės reikšmės.

Nepamirškite, kad seksualinė stimuliacija – tai ne tik malonumas, bet ir nauda sveikatai. Dėl šios priežasties vibratorių reikėtų rinktis itin atidžiai. Būtina atsižvelgti į kainą – ji gali smarkiai lemti šios prekės kokybę. Taip pat vertėtų gerai žinoti, kurių erogeninių taškų stimuliacija teikia didžiausią malonumą. Pasirinkus priemonę pagal tokius kriterijus, ji taps patikima investicija į gerą savijautą.

KMI skaičiuotuvas