sveika.lt
Maistas

Gausus vasaros derlius – patarimai, kaip tai pasiekti

Gausus vasaros derlius – patarimai, kaip tai pasiekti

Ne paslaptis, jog vasara – uogų, vaisių ir daržovių gausos metas. Nepriklausomai nuo to, ar esate ūkininkas, sodininkas ar tiesiog kieme auginate kelis vaismedžius, greičiausiai sutiksite, jog niekas neprilygsta ką tik nuskinto ir pačių užauginto derliaus skoniui. Tačiau pasiekti gerą vasaros derlių ne visuomet yra taip paprasta. Kaip tik šiame straipsnyje ir aptarsime, kokių veiksmų imtis, jei norisi, jog vaisų, daržovių ir uogų vasarą netrūktų.

Pasirinkite tinkamas augalų rūšis

Vienas iš raktų į sėkmę, siekiant gerą derlių užauginti – kruopščiai atsirinkti tinkamus augalus pagal vyraujantį klimatą ir dirvožemio tipą. Natūralu, jog skirtingiems augalams reikia skirtingo kiekio šviesos, vandens ir maistinių medžiagų, todėl svarbu išsiaiškinti, kokios vaisių, daržovių ar uogų rūšys geriausiai derėtų jūsų sode. Rinkdamiesi, nepamirškite atsižvelgti ir į tokius veiksnius kaip augalo atsparumą kenkėjams ir ligoms, taip pat į jo dydį ir įprastai duodamą derlių.

Tinkamai laistykite

Vanduo yra be galo svarbus augalų augimui ir vystymuisi. Būtent dėl to, norint užsiauginti gerą vasaros derlių, būtina tinkamai laistyti augalus. Vandens reikia tiek, kad dirva būtų drėgna, tačiau ne permirkusi. Jo kiekis priklauso nuo augalo rūšies, klimato ir dirvožemio tipo. Visgi, visiems augalams galioja ta pati taisyklė – geriau laistykite rečiau, bet gausiau. Tokiu būdu šaknys augs giliau į žemę, kas padės augalams tapti atsparesniems sausrai.

Atsikratykite kenkėjų

Kenkėjai gali pažeisti jūsų augalus ir sumažinti jų derlių. Kad augalai liktų sveiki ir duotų gerą derlių, būtinai kovokite su įvairiais kenkėjais, kai tik juos pastebėsite. Šiuo metu daugelis atsisako cheminių medžiagų – pesticidų, kurie neretai daro neigiamą poveikį tiek aplinkai, tiek žmogui, ir vietoje jų naudoja natūralius metodus. Pavyzdžiui, prie daržovių ar kitų augalų, kurie duoda derlių, pasodinkite kitus kvapnius augalus, pritraukiančius naudingus vabzdžius, tokius kaip boružes. Būtent jos minta amarais, todėl padidindami boružių populiaciją, taip pas sumažinsite amarų kiekį.

Naudokite tinklą nuo paukščių

Ne paslaptis, jog paukščiai mėgsta šviežius vaisius ir uogas, todėl, jei šios jų veiklos nekontroliuosite, greitai liksite be derliaus. Vienas iš geriausių sprendimų tokiu atveju – tinklas nuo paukščių. Jis yra sukurtas taip, kad neleistų paukščiams pasiekti vaisių, bet praleistų saulės šviesą ir lietų. Tokiais tinklais itin lengva uždengti vaismedžius ar braškes.

KMI skaičiuotuvas