sveika.lt
Grožis

Kokią avalynę rinktis: blogiausias, geresnis ir patogiausias pasirinkimai

Jeigu turite problemų su kojų skausmu, galbūt reikėtų labiau pagalvoti apie įprastai dėvimą avalynę. Gal girdėjote, kad tam tikri batai kenkia jūsų kojoms ir susimąstėte, ką turėtumėte ir ko neturėtumėte avėti. Kad ir kokia būtų priežastis, mes esame čia, kad padėtume jums susigaudyti painiame batų asortimente eidami apsipirkti.

Jūsų batai priklauso nuo jūsų veiklos. Akivaizdu, kad į sporto salę neisite su basutėmis ir galbūt darbe neturėsite laisvės avėti sportbačių. Tačiau yra skalė nuo „batai, kurie yra blogiausi jūsų kojoms“ iki „batai, kurie nėra tokie blogi“ iki „batai, kurie padeda jūsų kojoms išlikti sveikoms“.

Blogiausias pasirinkimas

Aukšti ir ploni kulnai bei siauri ir smailūs batai nedžiugina jūsų pėdų, kelių, klubų ar nugaros. Jums patiks, kaip jie atrodo, tačiau vėlesnės pasekmės Jūsų kojoms gali tikrai nepatikti.

Aukštakulniai, ypač dešimties centimetrų ar aukštesni, pakeičia laikyseną. Jūsų viršutinė kūno dalis yra stumiama į priekį, todėl turite labiau išlenkti stuburą, kad išliktumėte vertikaliai. Tai papildomai apkrauna klubus, kelius ir pėdų kulnus.

Aukštakulniai ne tik keičia laikyseną, bet ir suteikia mažai stabilumo. Didesnė tikimybė, kad nukrisite avėdami aukštakulnius, nei avėdami kitų tipų batus, ypač jei teks eiti per nelygų paviršių, pavyzdžiui, žvyruotą automobilių stovėjimo aikštelę.

Jūsų blauzdų raumenys išlieka įtempti, kai avite aukštakulnius, o laikui bėgant Achilo sausgyslė gali sutrumpėti avint aukštakulnius. Be to, pėdų audiniai tampa plonesni ir mažiau apsaugantys.

Rinkdamiesi aukštakulnius siaurais, smailiais pirštų galiukais, dar labiau spaudžiate ir žalojate pirštus. Tai taip pat padidina riziką įaugusiems kojų nagams, kas galbūt atrodo nesusiję.

Geresnis pasirinkimas

Pripažinkime, kad kartais reikia pasipuošti, o jei aukštakulniai yra blogas pasirinkimas, gali tekti pagalvoti apie kitokio tipo batus. Tačiau yra tiek daug skirtingų batų, kurie patenka į plokščios avalynės kategoriją, todėl jums vis tiek gali kilti sunkumų išsirinkti.

Ieškokite plokščių su plačiu ir suapvalintu pirštų langeliu ir tam tikra amortizacija bei atrama. Pavyzdžiui guminiai padai užtikrina stabilumą ir amortizaciją.

Išbandykite batus, pagamintus iš lanksčios medžiagos, pvz., minkštos odos, kuri suteiks jums daugiau vietos jūsų kojai, pavyzdžiui, aplink pirštus.

Patogus pasirinkimas

Sportbačiai yra geras pasirinkimas, bet vėlgi, didelė stilių ir tipų įvairovė gali suklaidinti. Kalbant apie tai, kokie sportbačiai jūsų kojai bus tinkamiausi priklauso nuo jūsų poreikių ir konkrečios situacijos.

Jei turite sveikas pėdas, galite ieškoti lengvesnių, lankstesnių, minimalistinio stiliaus sportbačių. Yra įrodymų, kad šie lankstesni batai padeda sukurti stiprius pėdų raumenis ir gali apsaugoti jus nuo kojų traumų.Bet gali būti, kad jūs turite specifinių poreikių. Galbūt jūs sergate padų fascitu arba turite nugaros problemų. Jūsų įpročiai taip pat yra veiksnys, pavyzdžiui, kiek bėgiojate ar einate.

Nepriklausomai nuo jūsų sveikatos būklės, gyvenimo būdo ar kitų veiksnių, jums reikia patogių batų. Jūsų batai turi būti pakankamai ilgi ir pakankamai platūs, kad jūsų pėdai padėtų išvengti nuospaudų, pūslių ar kt. problemų. Taip pat turėtumėte ieškoti batų su žemu, plačiu kulnu, lanksčiu padu, raišteliais ar petnešėlėmis, kurios saugiai laikosi ant kojų. Patogus pasirinkimas šią vasarą būtų avalynė iš batuskveras.lt. Čia rasite patogių ir gražių sportbačių įvairioms progoms.

KMI skaičiuotuvas