sveika.lt
Sveikata

Kokius audinius geriausia dėvėti, jei turite jautrią odą?

Kokius audinius geriausia dėvėti, jei turite jautrią odą?

Asmenims, turintiems jautrią odą, rasti tinkamos sudėties drabužius išties gali būti iššūkis. Norint išvengti sudirginimo, niežėjimo ar kitų alerginių reakcijų, labai svarbu domėtis drabužių audinių savybėmis. Yra žinoma, kad tam tikri audiniai yra švelnūs ir hipoalergiški, todėl jie idealiai tinka jautrios odos savininkams, tačiau ir rekomenduojamus audinius reikėtų rinktis atsakingai, kadangi netinkamai prižiūrimi jie taip pat gali sukelti alerginę reakciją.

Ką reiškia jautri oda?

Pirmiausia turėtume žinoti, kad jautri oda – tai ne odos tipas, o būklė, su kuria gali susidurti kiekvienas, o nustatyti, kas šią būklę iššaukia, nėra lengva. Mokslas aiškina, kad odos sujautrėjimą sukelia silpnesnis odą apsaugantis riebalinis sluoksnis. Kuomet šis apsauginis barjeras yra silpnesnis, viršutinio epidermio sluoksnio nervų galūnės tampa lengviau pažeidžiamos išorinių dirgiklių, pavyzdžiui šalčio, temperatūrų kaitos ar skalbiklio, kuriuo buvo išskalbti jūsų drabužiai.

Taigi apžvelkime geriausius audinius, kurie tinka turintiems jautrią odą:

  1. Medvilnė
  2. Bambukas
  3. Linas
  4. Viskozė
  5. Šilkas

Medvilnė

Medvilnė yra klasikinis pasirinkimas ir vienas iš labiausiai rekomenduojamų audinių jautrią odą turintiems asmenims. Dėl natūralių savybių ši medžiaga rečiausiai sukelia alerginę reakciją. Taip pat medvilnė švelniai priglunda prie odos, todėl sumažėja trinties ar bėrimų rizika. Visgi rekomenduojama rinktis ekologišką medvilnę, kad dar labiau sumažintumėte sąlytį su bet kokiomis potencialiai kenksmingomis cheminėmis medžiagomis.

Svarbu! Turėkite omenyje, kad medvilnė yra akytas audinys, kuriame ilgai neskalbiant gali užsilaikyti pačios smulkiausios dalelės, galimi alergijų sukėlėjai.

Bambukas

Bambuko audinys tampa vis populiaresnis tarp žmonių, turinčių jautrią odą, dėl savo hipoalerginių ir antibakterinių savybių. Jis yra neįtikėtinai minkštas, pralaidus orui ir pašalina drėgmę, todėl šiltesniais mėnesiais vėsina odą. Bambukas taip pat yra ypatingas savo natūralia apsauga nuo UV spindulių. Bambuko audinius dažnai renkasi tie, kurie rūpinasi aplinka, kadangi bambukas yra daug tvaresnis pasirinkimas nei medvilnė.

Linas

Linas – dar vienas natūralus audinys, itin rekomenduojamas jautrios odos žmonėms. Jis švelnus, sugeriantis ir turi fantastišką oro pralaidumą. Lino pluoštai yra tuščiaviduriai, todėl karštu oru galite leis jūsų odai vėsintis, o vėsesnio klimato sąlygomis – sušilti. Jo glotni tekstūra švelniai veikia odą, tad padeda išvengti galimo sudirginimo.

Bene vienintelis lino minusas tas, kad šis audinys gali lengvai susiglamžyti, todėl skalbimo metu gali prireikti papildomos priežiūros.

Viskozė

Viskozė yra nuostabus modalinis audinys, pagamintas iš buko medžio pluošto. Šis audinys yra ypač minkštas, lengvas ir hipoalergiškas. Viskozė pasižymi dideliu pralaidumu orui ir puikiai sugeria drėgmę, todėl yra puikus pasirinkimas jautriai odai. Be to, viskozė yra atspari susitraukimui ir susipumpuriavimui, tad ne veltui aukštos kokybės drabužiai yra siuvami iš šio ilgaamžiško ir patvaraus audinio.

Šilkas

Šilkas yra ne tik plačiai žinomas prabangus audinys – jis taip pat yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi jautrią odą. Šilkas yra neįtikėtinai švelnus ir hipoalergiškas, o natūralios šilko savybės leidžia efektyviai reguliuoti kūno temperatūrą ir pasišalinti drėgmei, užtikrinant komfortą. Jeigu norite patvarumo, rinkitės šilko audinius su didesniu momų (šilko kokybės matas) skaičiumi.

Svarbu! Deja, dauguma šilko audinių yra dažomi, todėl jeigu jūsų oda alergizuoja dažams, rinkitės tik natūralų šilką.

Audinių skalbimas

Pasirinkus mėgstamus audinius savo odai, svarbu nepamiršti, kad drabužius, patalynę ir kitą tekstilę jautrios odos savininkai turėtų skalbti su skystais, tačiau bekvapiais ekologiškos sudėties skalbikliais. Ypatingai venkite skalbinių minkštiklių su kvapais.

Sveikata – svarbiausia

Jau žinote, kad kalbant apie jautrią odą labai svarbu pasirinkti audinius, kurie teikia pirmenybę patogumui, oro pralaidumui ir hipoalerginėms savybėms. O jeigu norite jaustis ir patogiai savo odoje, ir stilingai, textilite.lt jums siūlo nuo 100% lino, medvilnės suknelių iki kokybiškų viskozės palaidinių. Negailėkite ekologiškoms skalbimo priemonėms ir šie drabužių audiniai tikrai pagerins jūsų savijautą.

KMI skaičiuotuvas