sveika.lt
Sveikata

Limfodrenažiniai masažuokliai padės sustiprinti imunitetą

Kai mūsų imunitetas tampa silpnesnis, mes tampame labiau pažeidžiami. Daugeliu atvejų dėl imuniteto problemų mes kaltiname savo mitybą ar netinkamą poilsio grafiką. Jei mes atsibundame nuo gerklės skausmo ar kenčiame nuo dažnų susirgimų, mes kaltiname orą ar vitaminų trūkumą mūsų organizme. Kai iš tiesų visos šios problemos gali atsirasti dėl to, kad mes vartojame per mažai skysčių, būtent dėl šios priežasties atsiranda patinimas ir skausmas. Pavyzdžiui pėdų ir kulkšnių skausmas, gali sukelti limfmazgių susikaupimą vienoje vietoje.

Taigi kyla klausimas, kaip veikia limfinė sistema? Mažos pupelių formos liaukos išsiskleidžia visame kūne ir yra sujungtos limfos indu, taip formuojasi limfinės sistemos. Pagrindinis šios sistemos vaidmuo yra apsaugoti kūną nuo negalavimų ir perkelti limfą, lygiai kaip širdies ir kraujagyslių sistemoje savo vaidmenį atlieka kraujas. Štai kaip veikia limfinė sistema: kraujas cirkuliuoja visame kūne, iš kraujagyslių patenka į audinius, o ląstelės tiekia maistines medžiagas ir perneša toksinus. Iš audinių nutekėjęs skystis nuteka į limfmazgius, kurie perneša skystį. Čia limfas yra filtruojamas ir baltieji kraujo kūneliai užmuša visus virusus ir limfos nustatytas bakterijas. Ir galiausiai jau išvalytos limfos patenka atgal į kraują.

Nors rankinis masažas, kurį atlieka specialistas, yra geriausias, tačiau limfodrenažiniai masažuokliai vis tiek yra rekomenduojami išbandyti kiekvienam. Kalbant apie rankinį masažą, buvo įrodyta, kad jis padeda didinti limfos srautą iki 20 kartų, todėl tai yra tikrai labai gera priemonė, galinti padidinti imunitetą bei padėti organizmui kovoti su patogenais ir veiksmingiau išnaikinti toksinus. Be to, limfodrenažinis masažas namuose gali pagreitinti maistingų medžiagų pasisavinimą ir padidinti energijos lygį, taip užtikrinant sveikesnį maistinių medžiagų gabenimą į ląsteles ir švaresnę kraujo sudėtį. Kadangi kai kurie limfmazgiai yra šalia odos paviršiaus, svarbu, kad masažuojant tam tikras kūno vietas nebūtų pernelyg didelis slėgis. Bangos turi būti švelnios, kad padėtų perkelti limfą į konkrečias kūno vietas ir pašalinti skysčius iš audinių. Nors tai labai gera priemonė žmonėms, kurie nori atsikratyti daugybės negalavimų, tačiau limfinio drenažo masažas yra ne tik sergantiems žmonėms. Kiekvienas, kuris nori atsikratyti paburkusių ir patinusių audinių, pagerinti jų imuninę funkciją, padėti pašalinti toksinus, sumažinti celiulito atsiradimą, užkirsti kelią odos paraudimui, vorinių venų ir spuogų atsiradimui, arba tiesiog palaikyti sveiką limfą organizme. Norint išgauti geriausią sveikatos būklę, šį masažą reikia atlikti reguliariai.

KMI skaičiuotuvas