sveika.lt
Sveikata

Smulkmenos, kurios užtikrins sveikatai naudingą namų aplinką

Ar namai yra Jūsų asmeninis rojus, Jūsų asmeninė pilis, kurioje geriausiai jaučiatės? Tai – visiškai natūralu, kadangi būtent namuose žmonės jaučiasi geriausiai, taip pat jie geba atsipalaiduoti, būti savimi.

Normalu, kad kokybiška namų aplinka yra neatsiejama nuo sveikatingumo. O kaip sukurti tokius namus, kurie būtų ne tik gražūs bei funkcionalūs, tačiau ir kuriuose gyventi būtų sveika?

Per daug drėgmės – blogai

Pirmiausia reikia pasirūpinti savo namų oru, kuris turi būti ne tik tyras, tačiau ir ne per drėgnas. Būtent per didelis drėgmė gali iššaukti ne tik pelėsio atsiradimą, tačiau ir įvairias kvėpavimo takų ligas.

Pelėsis namuose atsiranda dėl daugelio priežasčių. Darnaus gyvenimo šalininkai tikina, kad dažna priežastis yra netinkamai veikiantys su vandeniu santykį turintys prietaisai. Pavyzdžiui: skalbimo mašinos, boileriai, indaplovės ir panašiai (jeigu Jums reikalingas skalbimo mašinų remontas – kreipkitės tik į savo darbą išmanančius meistrus.

Ergonomiškas ir ekologiškas gyvenimas

Suprantama, kad saugūs namai yra neatsiejami nuo ekologijos apie kurią paskutiniu metu kalbama labai daug. Kaip gyventi taupiau, tvariau su gamta? Įvertinkite kuo daugiau smulkmenų, detalių, kurios mus supa.

Pavyzdžiui, Salvata.lt meistrai tikina, kad šaldytuvų remontas dažnai reikalingas todėl, kad įranga stovi greta radiatorių. Tai ne tik neefektyvu, tačiau ir neekonomiška. Suteikti namams daugiau gryno oro reikia naudojant rekuperacines sistemas, o ne atveriant langus.

Visa tai – smulkmenos, tačiau tinkamai jomis pasirūpinus – gyvenimo kokybė bus kur kas geresnė.

Rinkitės techniką, kuri reikalauja mažai energijos

Jau gana seniai diskutuojama apie tai, kad mažiau energijos reikalaujantys prietaisai dažniausiai taip pat ir skleidžia mažesnius impulsus, kurie gali veikti žmogų. Todėl renkantis tiek buitinę techniką, tiek kitus Jums reikalingus daiktus, kurie gali užtikrinti patogesnį gyvenimą – geriau investuokite daugiau, tačiau rinkitės A klasės prekes.

Saugesni mūsų kasdienybę daro ne masyvūs daiktai, tačiau smulkmenos, kurias mes naudojame kiekvieną dieną. Jeigu kiekvienas pasirinktas daiktas bus įvertinamas atidžiai ir iš kelių skirtingų perspektyvų, suprantama, kad pavyks susikurti darnią bei jaukią aplinką.

3 komentarai

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • svarbiausia susitvarkyti visas vietas, kurios yra sulūžusios ir už kurių galima užkliūti. jei trūksta įrankių, internetu galit išsinuomot.. ne nuo jaukumo reikia pradėti.

  • dar labai svarbus akcentas, turint vaikų užtikrinti saugią aplinką jiems. kuo mažiau aštrių daiktų aplink, saugūs turėklai iš inoxas.lt

  • na norint sveikai gyventi, reikia ne tik namų aplinką sveiką turėti ir sveikai valgyti, bet rūpintis ir savo mentaline sveikata.. save realizuoti tinkamoje kryptyje, siekti tikslų.. taip ir ateina ta bendrinė sveikata, kai esi laimingas. man to pasiekti padėjo specialistas, vienai nepavyko. džiaugiuosi, kad yra kur kreiptis

KMI skaičiuotuvas