sveika.lt
Sportas

Sportuojate? Susipažinkite su priežastimis, kodėl verta naudoti kreatino papildus

sportuojanti-moteris

Profesionaliai ar savo malonumui, tačiau daug ir dažnai sportuojantys žmonės, savo organizmą turi aprūpinti įvairiomis medžiagomis. Viena iš jų yra ir kreatinas, tad kviečiame sužinoti priežastis, kuo jis jums svarbus ir reikalingas.

Padeda priaugti raumenų masės

Ne paslaptis, kad žmonės sportuoja dėl įvairių priežasčių, o viena pagrindinių – noras priaugti raumenų masės. Ar tai pavyks padaryti greitai bei sklandžiai, priklausys nuo įvairių aplinkybių. Tačiau neabejotinai (tai įrodyta mokslinių tyrimų), vartojantys kreatino papildus, raumenų masės priauga greičiau.

Didesnė ištvermė treniruočių metu

Labai dažnai treniruotės tęsiasi ilgiau nei vieną valandą ir yra labai intensyvios. Taigi, kūnui tenka didelis fizinis krūvis, dėl šios priežasties ištvermė tampa vienu svarbiausių aspektų. Belieka tik pridurti, kad tie žmonės, kurie vartoja kreatino papildus, džiaugiasi kur kas didesne ištverme.

Didina bendrą fizinį pajėgumą

Bendras fizinis pajėgumas – labai svarbus rodiklis ne tik tiems, kurių gyvenimas susijęs su profesionaliu arba mėgėjišku sportu, bet ir apskritai – svarbus visiems žmonėms. Kuo geresnis bendras fizinis pajėgumas, tuo lengviau įveikiamos ne tik sportinės, bet ir kitos su fiziniu krūviu susijusios užduotys, jaučiamas mažesnis nuovargis.

Vien maisto negana

Visgi, jei norėtume juos gauti vien tik iš maisto, tektų suvartoti  labai daug kreatino turinčių maisto produktų. Tokia užduotis, ko gero, ne visada būtų įveikiama net ir labiausiai maistą mylintiems žmonėms. Taigi, geriausias ir efektyviausias pasirinkimas saugiai bei kokybiškai aprūpinti savo organizmą šia amino rūgštimi, yra kreatino papildai. Mrbiceps.lt internetinėje parduotuvėje galite įsigyti įvairių gamintojų kreatino papildų.

Tačiau ir tai dar ne viskas: nors ant kiekvienos pakuotės rasite nurodymus, kokiais kiekiais bei kaip dažnai turėtų būti naudojami šie papildai, nepamirškite, kad tai – standartiniai normatyvai. Kiekvieno sportuojančiojo situacija yra individuali – skiriasi kūno masė, treniruočių dažnumas bei trukmė, o taip pat – siekiami tikslai. Todėl bus geriausia, jei dėl šių papildų vartojimo pasitarsite su savo sporto treneriu ar mitybos konsultantu. Jie įvertins jūsų situaciją ir, galbūt, pasiūlys tikslesnes vartojimo rekomendacijas.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad kreatinas sportuojantiems žmonės yra reikalingas dėl įvairių priežasčių – bus lengviau priaugti raumenų masės, treniruočių metu padidės ištvermė, pagerės bendras fizinis pajėgumas. Nors kreatino galima rasti įvairiuose maisto produktuose, dėmesį verta atkreipti į tai, kad sportuojantiems žmonėms yra reikalingi nemaži šios medžiagos kiekiai.

KMI skaičiuotuvas