sveika.lt
Grožis

3 priežastys keisti krūtų implantus

3 priežastys keisti krūtų implantus

Krūtų didinimo operacija yra viena iš populiariausių plastinės chirurgijos operacijų. Priežasčių, kodėl moterys ryžtasi kūno pokyčiams – itin daug. Vienos nori krūtinės formą pasidailinti dėl estetinių priežasčių, o kitos – dėl sveikatos. Visgi, krūtų implantai yra svetimkūnis, į kurį kiekvienos moters organizmas reaguoja skirtingai. Šiame straipsnyje pateiksime 3 priežastis, kada reikia keisti implantus.

1. Implanto kapsulės kontraktūra

Atlikus krūtinės augmentaciją implantais, aplink jį formuojasi kapsulė. Tokiu būdu organizmas bando izoliuoti implantą, sukurdamas barjerą aplink šį. Tai visiškai normali organizmo reakcija ir gijimo proceso dalis. Be to, krūtų implantai yra išlaikomi tinkamoje padėtyje susidariusios kapsulės.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai ši kapsulė pradeda kelti diskomfortą. Dažniausiai išskiriami šie simptomai:

● krūtys tampa kietos;
● jaučiamas skausmas ir diskomfortas krūtinėje;
● krūtys įgauna nenatūralią išvaizdą.

Aplink implantą susidaręs kietas, storas apvalkas sukelia diskomforto jausmą. Dažniausiai krūtys tampa kietos ir deformuotos. Viena krūtis gali būti aukščiau nei kita. Implanto kapsulės kontraktūros simptomai gali atsirasti po operacijos praėjus keliems mėnesiams ar net po daugelio metų.

2. Implanto plyšimas

Nors naujesni silikoniniai gaminiai pasižymi aukšta kokybe, kartais pasitaiko implanto plyšimo atvejų. Šiandien implantai gaminami iš silikoninio gelio, kuris yra standus, tvirtas ir ilgai išlaiko savo formą. Dėl to plyšus implantui, nereikia sunerimti savo sveikata. Silikoninis gelis išlieka savo vietoje, tačiau gali nežymiai deformuoti krūtinės formą. Dažniausiai plyšimas sunkiai matomas akimis, todėl svarbu reguliariai tikrinti ir stebėti krūtinę.

3. Pasibaigęs dėvėjimo laikotarpis

Priklausomai nuo pasirinkto implanto tipo, skirsis ir dėvėjimo laikotarpis. Senesnės kartos silikoniniai gaminiai turėtų būti keičiami po maždaug 10 metų. Naujos kartos, šiuolaikinius implantus galima naudoti šiek tiek ilgiau. Praėjus dėvėjimo laikotarpiui atsiranda didelė rizika komplikacijoms, t. y., plyšimo rizikai. Dėl to būtina šiuos pakeisti arba visai išimti.

Taigi, tai pagrindinės 3 priežastys, kodėl reikia keisti implantus. Moters organizme esantys silikoniniai gaminiai dėvisi, nes yra veikiami tiek vidinio, tiek išorinio spaudimo. Dėl to krūtinės forma ar net pozicija gali kisti. Nepaisant aukščiau išvardintų priežasčių, rekomenduojama krūtinę nuolat stebėti. Patariama reguliariai atlikti tyrimus ir nedelsiant kreiptis į specialistus pastebėjus krūtų pakitimus ar pajutus diskomfortą.

KMI skaičiuotuvas