sveika.lt
Maistas

Alavijas (Aloe Vera) ir jo nauda sveikatai

Alavijas (Aloe Vera) ir jo nauda sveikatai

Alavijo (Aloe Vera) sulčių ir gelio nauda sveikatai vadinama stebuklinga. Šis augalas populiarus visame pasaulyje ir yra naudojamas gydyti įvairioms ligoms. Jis jau 4000 tūkstančius metų padeda žmonėms natūraliai išgydyti įvairias ligas. Alavijas yra netoksiškas, sultingas augalas, kuris, dėl savo gausaus sukauptų skysčių kiekio, gali išgyventi vietovėse, kur mažai lyja. Alavijas dažnai auginamas kaip dekoratyvinis augalas, bet dar dažniau – kaip vaistinis augalas, dėl jo teigiamo poveikio sveikatai nuo spuogų gydymo iki odos priežiūros. Pasaulyje yra keli šimtai alavijo rūšių, bet pati naudingiausia žmogaus organizmui yra Aloe Barbadensis Miller, jį sudaro daugiau nei 200 sudedamųjų dalių, iš kurių 75 yra maistinės medžiagos, būtinos mūsų organizmui.

Alavijas arba aloe vera dėl savo gydomųjų savybių buvo žinomas įvairioms senovės civilizacijoms. Šis augalas yra pačiame viršuje tarp 30,000 žinomų ir užregistruotų maistingų ir vaistinių augalų. Jame yra beveik visi natūralūs ingredientai būtini mūsų kūno biologiniams procesams ir organizmo gyvybinėms funkcijoms.

Kodėl verta vartoti alaviją (aloe vera) sveikatai?

  • Nėra būsenos ar ligos, kada alavijas negalėtų vienaip ar kitaip padėti
  • Alavijo „stebuklingos“ gydomosios galios buvo įrodytos per tūkstančius metų
  • Milijonai žmonių pasaulyje gali paliudyti apie jo farmakologinį potencialą
  • Oficialus medicinos mokslas pradėjo atrasti įvairią alavijo naudą žmogaus organizmui
  • Nėra pastebėta jokio šalutinio poveikio iki šios dienos
  • Alavijo neįmanoma perdozuoti
  • Jame daug natūralių maistinių medžiagų kurios netrukdo jokiems vaistams

Alavijas augalas kuris atrodo kaip kaktusas, natūralioje medicinoje naudojamas jau daugiau nei 6000 metų. Jis gerina sveikatą jau daugelį amžių, o jo poveikis ištestuotas ir patikrintas. Alavijo lape esančiam skaidriame gelyje yra daugiau nei 75 maistinės medžiagos reikalingos sveikatai ir gyvybingumui. Tai ne tik skaičius – tai organizmui šiais laikais taip reikalinga pusiausvyra. Alavijo gelis yra labai universalus ir tinkamas naudoti ne tik išorėje, bet ir į vidų.

Alavijo nauda sveikatai

Visą alavijo naudą žmogaus organizmui būtų sunku aprašyti, todėl pateikiame tuos teiginius, kurie yra įrodyti moksliniai tyrimais. Tačiau tai nereiškia, kad tie teiginiai, kurie nėra įrodyti tyrimų metu, yra neteisingi.

  • Dantys ir dantenos – tyrimai įrodė, kad alavijo dantų želė yra tokia pat veiksminga kaip ir dantų pasta, siekiant apsisaugoti nuo dantų sugedimo. Tyrimo metu buvo tiriamos dvi populiarios dantų pastos ir alavijo dantų želės poveikis dantų higienai, tyrimai parodė, kad alavijo dantų želė buvo tiek pat veiksminga, ir kai kuriais atvejais net veiksmingesnė, nei populiarios dantų pastos kovojant su burnos ertmėje esančiomis bakterijomis. Alavijo sudėtyje yra antrachinonų, junginių, kurie naudojami gydyti ir slopinti skausmą ir pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Alavijo želė yra švelnesnė dantims ir dantenoms, nei komercinės dantų pastos, nes joje nėra abrazyvinių medžiagų ir tai gali būti naudinga turintiems jautrius dantis ir dantenas. Mokslininkai įspėja, kad ne visos alavijo želės dantims yra tinkamos ir prabrėžia, kad alavijo želė turi būti stabilizuota. Taip pat želė neturi būti apdirbdama dideliame karštyje, filtruojama gamybos procese, nes tai sumažina augalinių medžiagų, kaip fermentai ir polisacharidai poveikį. Norint įsitikint alavijo dantų želės tinkamumu, reiktų įsitikinti, kad ji pažymėta Tarptautinės alavijų mokslo tarybos žymėjimu.
  • Antimikrobinės savybės ir antioksidantai – Ispanijos mokslininkai atliko tyrimą ir paskelbė, kad alavijo lapų ekstraktas pasižymi antioksidantinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis ir gali įveikti bakterijas, kurių neįveikia antibiotikai.
  • Apsauga nuo ultravioletinių spindulių (UV) – Pietų Korėjos mokslininkai atliko tyrimą, skirti išsiaiškinti apsauginį alavijo poveikį odai, kai ji saveikauja su ultravioletiniais spinduliais, kurie gali paskatinti ankstyvą odos senėjimą ir neatstatomus pažeidimus, pakeičiančius odos struktūrą visam laikui. Rezultatai parodė, kad alavijas gali apsaugoti odą nuo žalingo UV spindulių poveikio. Kiti, Italijoje atlikti tyrimai su krūties vėžiu sergančiais žmonėmis, parodė, kad kremai su alaviju gali padėti apsaugoti odą nuo žalingo radiacijos švitinimo poveikio.
  • Depresija ir kitos smegenų funkcijos – atlikti tyrimai aprodė, kad alavijas gali padėti sumažinti depresijos požymius, pagerinti atmintį ir mokymosi funkcijas
  • Vidurių užkietėjimas – Vokietijoje atlikti tyrimai parodė, kad alavijas yra efektyvus norint išvengti vidurių užkietėjimo.
  • Žaizdos ir nudegimai – plastikos chirurgų komanda atliko tyrimą, skirtą palyginti alavijo gelio ir 1% sidabro sulfadiazino tepalo efektyvumą gydant žaizdas ir nudegimus. Rezultatai parodė, kad žaizdos gydytos su alavijo geliu užgijo daug greičiau ir skausmas atslūgo žymiai anksčiau, nei gydant su sidabro sulfadiazino tepalu.

Alavijo nauda odos priežiūrai

  • Alavijas gydo odos nudegimus saulėje, todėl jei nudegėte, išbandykite šį alavijo gydomąjį poveikį tiesiog namuose.
  • Alavijo pagalba galite paversti savo veido odą lygia ir spindinčia.
  • Alavijas taip pat naudingas, gydant vabzdžių įkandimus, alergines reakcijas, egzemą, nudegimus, uždegimus, žaizdas ir psoriazę. Alavijo nauda yra palaima žmonės, turintiems jautrią odą.
  • Alavijas padės ir sudrėkins, jeigu kenčiate dėl sausos odos. Jis sudrėkins ir leis lengviau pasisavint deguonį per odą, kas sustiprins odos audinius.
  • Alavijas padeda atkurti natūralų odos grožį.

Alavijo nauda gydant spuogus

  • Alavijas turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda gydant spuogus. Spuogai yra odos būsena, kai suaktyvėja riebalų liaukos ir plaukų folikulai ir sukelia uždegimą, todėl atsiranda spuogai. Tokiu atveju reiktų pastoviai naudoti alavijo produktus.
  • Alavijas gydo spuogų randus ir paraudimus.
  • Alavijo sultys gali būti dedamos į kremus, gelius ir losjonus ir taip tepamos tiesiai ant odos

Alavijo sulčių nauda

  • Vartojant alavijo sultis reguliariai, jos papildo jūsų kūną 19 rūšių natūraliomis aminorūgštimis, iš kurių 7, kurių organizmas pats nepasigamina, todėl jų būtina gauti su maistu.
  • Alavijas turi 12 natūralių medžiagų (salicilo rūgštis, augaliniai sterolai, enzimai ir kt.), kurios mažina uždegimą be jokių šalutinių poveikių.
  • Alavijas yra gausus vitaminų, tokių kaip A, B1, B2, B6, B12, C ir E, folio rūgšties ir niacino. Todėl, kasdien geriant alavijo sultis, sustiprinsite ir apsaugosite imunitetą nuo bet kokio išorinio neigiamo poveikio.
  • Alavijo sultyse gausu mineralų: vario, geležies, natrio, kalcio, cinko, kalio, chromo, magnio ir mangano. Todėl vartokite šias sultis kasdien ir mineralinių medžiagų nepritrūksite.
  • Alavijo sultys natūraliai palaiko ir valo virškinimo sistemą, tai padės žmonėms, kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo, kadangi alavijo sudėtyje yra fermentų (proteazių, lipazių ir kt.), kurie padės sklandžiau suvirškinti maistą.
  • Alavijas padeda mums jaustis gerai ir sureguliuoja kūno svorį.
  • Mažina rėmens graužimą, artritą ir cukraus kiekį kraujyje.
  • Stiprina dantenas ir padaro dantis stiprius ir sveikus.
  • Alavijas puikus tonikas moterų reprodukcinei sistemai, jis naudingas moterų gimdai.
  • Šampūnai su alaviju padės plaukus padaryti sveikus, taip pat išgydys nuo pleiskanų.
  • Alavijas gydo kvėpavimo sutrikimus, jis padės dažnai kenčiantiems nuo peršalimo, bronchito, užgultos nosies ir kitų kvėpavimo sistemos sutrikimų.
  • Sumažina gliukozės kiekį kraujyje ir padeda, sergant diabetu.
  • Mažina virškinimo trakto problemas, pavyzdžiui, skrandžio skausmus arba skrandžio rūgščių kilimą.
  • Alavijas turi saponinų, kurie pasižymi antimikrobiniu poveikiu, kovoja prieš bakterijas, virusus ir grybelius.

Alavijo gydomųjų savybių gausa leidžia jį vadinti stebuklingu augalu. Šiuo metu neatmetama galimybė, kad pasitelkiant alavijo sultis, galima išgydyti net vėžį ar AIDS.

Rekomenduojame kokybiškas alavijo sultis: Forever alavijo sultys

10 populiariausių priežasčių vartoti alaviją (aloe vera)

10. Dantų sveikata ir higiena. Alavijas yra ypatingai sveikas jūsų burnai ir dantenoms.

9. Greitai nuramina odą. Alavijas (aloe vera) sustiprina fibroblastų funkciją. Fibroblastai yra mažos ląstelės atsakingos už kolageno susidarymą. Jie nuramina sudirgintą odą, padeda esant nedideliems įpjovimams, įbrėžimams, bei nudegus.

8. Padeda palaikyti sveiką virškinimą. Sveikas virškinimas užtikrina, kad maisto medžiagos iš maisto kurį suvalgome būtų absorbuojamos į kraują. Alavijas (aloe vera) turi natūralių, detoksikuojančių savybių, kurios padeda palaikyti virškinimo sistemą švarią. Reguliarus alavijo sulčių gėrimas gali padėti sutvarkyti žarnyną ir pagerinti baltymų įsisavinimą, tuo pačiu sumažint blogųjų bakterijų kiekį. Tai natūrali organizmo valymo priemonė. Taip pat alavijas padės jeigu graužia rėmuo ar esant kitoms skrandžio rūgštingumo problemoms.

7.  Pagalba imuninei sistemai ir jos funkcijoms. Alavijas suteikia natūralią pagalbą imuninei sistemai. Imuninė sistema veikia visą parą, tuo tarpu alavijas, su savo natūraliais imuninės sistemos stimuliatoriais padeda jai atlikti savo darbą ir papildo jos arsenalą reikalingomis medžiagomis.

6. Reguliuoja svorį ir energijos lygį. Reguliariai vartojant alaviją, jis palaiko virškinimo sistemą švarią. Šiuolaikinėje mityboje yra daug kenksmingų medžiagų kurios gali sukelti mieguistumą ir nuovargį. Reguliarus aleo vera vartojimas užtikrins geresnę savijautą, pakels natūralų energijos lygį ir padės palaikyti sveiką kūno svorį.

5. Kolagenas ir elastinas jūsų odos sveikatai. Alavijas turi gausybę maistinių medžiagų reikalingų statybinėms medžiagoms mūsų odos sveikatai palaikyti. Oda natūraliai visiškai atsinaujina per 21 – 28 paras. Naudojant alaviją kasdien, oda gaus daug maistinių medžiagų atsistatymui ir tai gali padėti sustabdyti ar sulėtinti odos senėjimą. Alavijas (aloe vera) – geriausias maistas jūsų odai.

4. Mineralų šaltinis. Alavijas turi daug būtinų maistinių medžiagų tarp kurių yra ir galingas arsenalas mineralų, įskaitant: kalcį, natrį, geležį, kalį, chromą, magnį, manganą, varį ir cinką. Apie mineralų svarbą paskaityti plačiau galite čia: Mineralai. Tai natūralus būdas papildyti savo organizmo šiomis svarbiomis medžiagomis!

3. Vitaminų dozė. Alavijas (aloe vera) savyje turi sukaupęs ir vitaminų: vitaminą A, B1, B2, B6, B12, C ir E, folio rūgštį ir niaciną. Kai kurių iš šių vitaminų žmogaus organizmas nekaupia, todėl būtina nuolat papildyti šių medžiagų atsargas. Vartojant alaviją kasdien jūs ne tik sustiprinsite organizmo gynybines funkcijas, bet ir apsaugosite organizmą nuo oksidacinio streso!

2. Priešuždegiminis poveikis. Aloe vera turi 12 natūralių medžiagų kurios slopina uždegimą be jokio šalutinio poveikio. Alavijas taip pat gali padėti palaikyti tinkamą raumenų ir sąnarių judrumą.

1. Statybinės medžiagos mūsų organizmui. Amino rūgštys – statybinės mūsų organizmo medžiagos. Aštuonios iš šių nepakeičiamų medžiagų, kurių organizmas pats negali pasigaminti randami alavijo lape esančioje želėje. Vartodami aloe vera kasdien jūs nuolat pamaitinsite organizmą 19 iš 20 reikalingų amino rūgščių įskaitant ir 8 esminėmis.

Žinomi sudedamieji alavijo komponentai ir jų savybės

Komponentas Savybės
Amino rūgštys (20 iš 22 žinomų, įskaitant 7 esmines)  Amino rūgštys yra pagrindinės organizmo statybinės medžiagos, kurios naudojamas visų rūšių audiniams ir ląstelėms gaminti.
Antrachinonai (aloe emodin, aloe ulcine, aloetic acid, aloin, anthracine, anthranol, barbaloin, chrysophanic acid, ethereal oil, ester of cinnamonic acid, isobarbaloin and resistannol Santykinai nedidelės dozės randamos alavijo lapo želėje. Antrachinonai pasižymi antibakteriniu, priešgrybeliniu ir priešvirusiniu poveikiu. Jie taip mažina skausmą ir skatina žaizdų gijimą.
Fermentai (alilase, amilazės, šarminė fosfatazė, bradykinase, Karboksipeptidazė, katalazės, celiuliazės, kreatinfosfokinazės, lipazės, nukleotidazę, peroksidazės, proteazės) Fermentai veikia kaip katilizatoriai kurie padeda mūsų metabolizmo (medžiagų apykaitos) procesams. Padeda suskaidyti cukrų ir riebalus, gerina virškinimą ir padeda geriau pasisavinti maistines medžiagas.
Hormonai (auksinai ir giberelinai)
 Šie augalinės kilmės hormonai padeda žaizdoms gyti greičiau ir pasižymi priešuždeginėmis savybėmis.
Ligninas  Lingininas padeda išnešioti maistines medžiagas po visą organizmą ir jas geriau pasisavinti.
Mineralai (kalcis, chromas, varis, geležis, magnis, manganas, kalis, fosforas, natris ir cinkas)  Mineralai yra būti gerai sveikatai ir yra reikalingi tūkstančiams procesų kurie vyksta mūsų organizmuose. Kai kurie mineralai padeda palaikyti stiprius kaulus ir dantis.
Monosacharidai (gliukozė ir fruktozė)  Cukrūs, vieni iš vertingiausių angliavandenių
Polisacharidai (acemannans, glucomannans, manozės ir plymannose)  Skatina antikūnų ir baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, kuris gali padėti esant artritui, reumatui ir kitiems uždegimams.
Salicilo rūgštis  Slopina skausmą
Saponinai  Valo organizmo audinius ir stabdo bakterijų augimą (veikia kaip antiseptikas)
Steroliai (kampesterolis, lupeol, beta sitosterolio)  Šie augaliniai steroidai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, taip pat turi antiseptinių ir skausmą malšinančių savybių.
Vitaminai (Vitaminas A, C, E, B grupės vitaminai, folio rūgštis)  Vitaminai A, C ir E yra antioksidantai, kurie gali neutralizuoti žalingą laisvųjų radikalų poveikį. B grupės vitaminai dalyvauja amino rūgščių metabolizme. Vitaminas B12 ir folio rūgštis dalyvauja eritrocitų gamyboje.

Daugiau informacijos apie alaviją rasite: AlavijoProduktai.lt, taip pat ten galėsite įsigyti vienų geriausios kokybės rinkoje esančių alavijo produktų!

9 komentarai

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • Aš alavijo sultis 400 gr. sumaišau su 400 gr. medaus ir 200 gr. citrinų sulčių/ Laikau šaldytuve, vartoju rytais po šaukštą.rudenį ir pavasarį. Jokiais gripais ir plaučių uždegimais nesu sirgusi, nesu gulėjusi ligoninėje savo gyvenime dėl kokių nors ligų. Man 71 m. tuoj bus. Dar vartoju imbiero sultis su česnaku, medum ir citrinos sultim lygiom dalim po 200 gr. ar 400. Į metus kartą .Todėl yra sveikatos visiems darbams ypač fiziniams.Taip pat pavasarį žydint pienėms valgau jų žiedus per visą žydėjimą po 5-7 į dieną su duona.

  • Aš alavijo sultis 400 gr. sumaišau su 400 gr. medaus ir 200 gr. citrinų sulčių/ Laikau šaldytuve, vartoju rytais po šaukštą.rudenį ir pavasarį. Jokiais gripais ir plaučių uždegimais nesu sirgusi, nesu gulėjusi ligoninėje savo gyvenime dėl kokių nors ligų. Man 71 m. tuoj bus. Dar vartoju imbiero sultis su česnaku, medum ir citrinos sultim lygiom dalim po 200 gr. ar 400. Į metus kartą .Todėl yra sveikatos visiems darbams ypač fiziniams.

  • NORECIAU PASITART ,MANO ALAVIJUI 6METAI,NULUZO LAPAI,GAL GALIT PATART KAIP MAN JY PASIRUOS NAUDOJIMUI,IR KIEK PER DIENA GALIMA JO NAUDOT.ACIU.

  • Rūta, siūlau išmėginti alaviją drąsiai. Taip pat jums naudinga yra ciberžolė.
    Papildai, kurie kaulams suteikia mineralų, pavyzdžiui, magnio ir kalcio. Įrodyta, kad cinkas malšina sąnarių skausmus ir sustingimą. Geri papildai taip pat yra Vitaminai D ir B6, bei antioksidantiniai vitaminai, pavyzdžiui, A, C ir E.
    „Forever Living“ kompanija gamina aukštos kokybės papildus. Parašykite, jeigu norite sužinoti daugiau.

    • Papildai ir lieka papildais, o ka pats pasigamini tai tikrai zinai , kas tai, apie papildus labai puikiai parase a,a, Gydytoja Taunyte

KMI skaičiuotuvas